ápr.
20

Külföldi tornán csípnek a Darazsak – 3. nap

Írta: Szerk-OGY

d-sbs03aNemzetközi kosárlabda tornán szerepel április 17. és 20. között a kőbányai Zsíros Tibor Kosárlabda Akadémia. Az Ostravában megrendezett, Közép-Európa legnagyobb nemzetközi utánpótlás versenyén, a Húsvéti Kosárlabda Tornán hat csapat vesz részt.

Szombaton éjfél előtt pár perccel érkeztek meg a harmadik nap eredményei Ostravából, a Nemzetközi Húsvéti Kosárlabda Tornáról. A meccsek tanulsága szerint a csípés hol már-már marásnak nevezhető, máskor meg beletörik a fullánk a próbálkozásba.

Elnézve az eredményeket, az U17-es fiúk igencsak szoros meccseket játszottak szombaton. Legalábbis az egy és két pontos győzelem erre enged következtetni. A másik érdekesség, hogy mindkét mérkőzésen 49 pont állította meg a srácokat.

Eredmények

U14 lány

Zsíros Akadémia Kőbánya – Slovan Bratislava (szlovák) 52-27 (26-12)
   Legjobb dobóink: Szabó B. 18, Szabados 14, Hajdu 7.

U17 lány

BK Havirov (cseh) – Zsíros Akadémia Kőbánya 55-48 (31-27)
   Legjobb dobóink: Czakó 14/6, Tatár (13/9), Naszvetter (9).

A mérkőzés fotói megtekinthetők ITT

U 12 fiú

Zsíros Akadémia Kőbánya – BK Opava (cseh) 39:48 (17-25)
   Legjobb dobóink: Semmelweis D. (14); Szük Zs. (9); Pafféri P. (5).

Junior Levice (szlovák) - Zsíros Akadémia Kőbánya 39:51 - ezzel az eredménnyel holnap délelőtt a 7.   helyért játszanak a srácok.

U14 fiú

Snakes Ostrava (cseh) – Zsíros Akadémia Kőbánya 61-33 (32-10)
   Legjobb dobóink: Varga (14), Rozs (11).

U17 fiú

Sokol Karvina (cseh) – Zsíros Akadémia Kőbánya 48-49 (17-30)
   Legjobb dobóink: Jakab (18/12), Bakk (10), Úr (10).

Zsíros Akadémia Kőbánya – BS Sparta Praha (cseh) 49-47 (24-17)
   Legjobb dobóink: Úr (18), Jakab (14/3), Molnár (7).

U19 fiú

MKB Karlovka (szlovák) – Zsíros Akadémia Kőbánya 63-49 (40-22)
   Legjobb dobóink: Szőke (12/3), Doszpoth (9).

Zsíros Akadémia Kőbánya – FANO (olasz) 61-50 (43-28)
   Legjobb dobóink: Makay (17/3), Orbán (13/9), Jankovics (11).

u18 2013-14 felirattal 01 resize

Bruntal (cseh) – Zsíros Akadémia Kőbánya 76-63 (37-29)
   Legjobb dobóink: Makay (26), szőke (14/6), Orbán (8/6).

ostrava-2014Megtaláltunk az U17-korcsoportban szereplő BK Havirov honlapján néhány információt. Lányaink a B csoportban szerepeltek, a Slovan Bratislava (SVK), a Loko Krnov és a Valosun Brno társaságában.

És, ha már a bogarászásunk ilyen infókat hozott a felszínre, megosztunk még két érdekességet. A torna Facebook-oldalán a szombati mérkőzés képeihez az SBŠ – Darazsak feliratot írták, ugyanakkor az eredményközlés szerint U17-es lányaink a BK Havířovval mérkőztek. Ki érti ezt?

A másik, és ez talán fontosabb, hogy az U17-es lányok a 3. helyért ismét a BK Havířovval csapnak össze vasárnap déli 12 órakor.

Az U14-es korosztályban lányaink az 5. helyért játszanak az SKB Tisnov csapatával.

Fotó: darazsak.hu és a verseny hivatalos oldala