Tanári mérték az M-érték
Megtartották az Én pedagógusom Díj átadási ünnepségét. A diákok szavazatai alapján huszonegy pedagógus kapta meg az M-érték Egyesület Varga Zsuzsanna tanárnő emlékére alapított díját a Kő-Caféban.
Az M-ÉRTÉK Kulturális Egyesület Én pedagógusom Díját Varga Zsuzsanna emlékére alapították. Évente díjazzák azokat, akik a diákok szavazatai alapján kiváló munkát végeztek, szellemiségük Varga Zsuzsanna tevékenyégét örökíti tovább. Így volt ez az idén is, november 16-án.
Az egyesület ezt írja önmagáról:
„A M-ÉRTÉK Egyesület célja, hogy a kőbányai tehetséges gyerekek és tehetséggondozással foglakozó pedagógusok részére hálózatot működtessen, felületet biztosítson, tevékenységüket díjazza. Hiszünk abban, hogy mindenki tehetséges valamiben. A feladat az, hogy képesek legyünk saját tehetségterületünkre rátalálni, azt kibontakoztatni.
Kerületünk nagy múltú tehetséggondozó munkássággal rendelkező pedagógusokat és kiemelkedő tehetséggel bíró, nagy ívű és példaértékű életpályát megvalósító emberekkel büszkélkedhet.
Egyesületünk szeretné felkutatni, kiemelni és díjazni azon tehetséggondozó személyeket, akik évtizedek óta kimagasló munkát végeznek/végezetek, mégsem kerülnek/kerültek be a szakmai vagy közösségi figyelem középpontjába.”
Az évente megrendezett Én pedagógusom Díj átadása az egyesület ünnepe. Értéke abban rejlik, hogy a diákok döntenek, s ez messze több, mintha a szakma voksolna a maguk között legjobbnak tartott kollégára.
2012 jelöltjei voltak: Csjernyik Judit - Orchidea Iskola, Fejes Márton - Szervátiusz Jenő Általános Iskola, Hegyes Lászlóné - Szervátiusz Jenő Általános Iskola, Kocsis Zsuzsanna - Szervátiusz Jenő Általános Iskola, Kovács Katalin - Szervátiusz Jenő Általános Iskola, Mátrainé Borbély Lívia - Harmat Általános Iskola, Németh József - Szervátiusz Jenő Általános Iskola, Papp László - Szent László Gimnázium, Paróczai Anna - Szent László Gimnázium, Petz Katalin - Széchenyi István Általános Iskola, Pók Tímea - Szent László Gimnázium, Seiben Erika - Szent László Gimnázium, Somkövi Bernadett - Szent László Gimnázium, Soósné Bacsinszky Csilla - Keresztury Dezső Általános Iskola, Sótiné Izsák Klára - Szent László Gimnázium, Tassi Miklósné - Szent László Általános Iskola, Taub Györgyné - Szent László Általános Iskola, Tóthné Zsótér Sarolta - Szervátiusz Jenő Általános Iskola, Turcsányi Ildikó - Harmat Általános Iskola, Vidra Éva - Szervátiusz Jenő Általános Iskola.
Posztumusz díjat kapott: Nyolcas Katalin - Harmat Általános Iskola. Az év legtehetségesebb diákja címet Medveczky Bence – környezetvédelmi prezentáció – nyerte el.
A szervezők sorra szólították a jelölteket, s adták át az oklevelet és egy szál rózsát a díjazottaknak. A rövid laudációkat követően ki rövidebben, ki hosszabban, de őszinte meghatottsággal köszönte meg az elismerést. A díjazottak között is a legjobb volt, akire a legtöbb szavazat érkezett, Petz Katalin (képünk), a Széchenyi általános iskola tanára.
Szívvel, lélekkel, nagy szeretettel tanítgatja gyerekeinket. Mindig a gyerekek érdekeit nézve vezeteti őket a tudás ösvényén. Szívvel-lélekkel tanítgatja gyerekeinket. Nagy-nagy szeretettel és tudással vezetgeti gyerekeink útját az életben. Ont olyan, mint egy igazi pedagógus. Ha kell szigorú, ha kell, engedékeny tud lenni. Ilyen tökéletes, gyermekközpontú pedagógus nincs még egy a Földön. „Kati néni a kedvenc tanárom, nagyon szeretem.” Sokszínű egyéniség, a gyerekek nagyon szeretik. – hangzott el a méltatás.
Petz Katalin meghatottan kereste a szavakat. – A jelöléssel is nagyon nehéz lett volna megszólalni, de a díjjal ez még nehezebb. A díj, egy képzeletbeli díj mindenképpen jár az egyesületnek is! Az is nagyon ritka, hogy milyen apróból – ha most ez egy szomorú eset is – alakul meg egy egyesület. Ez értünk alakult. Én egy tolna megyei kis faluban lettem első osztályos, és az ottani tanító nénim iránti rajongásom nyomán eldöntöttem, én is olyan tanító néni leszek, akire fel lehet nézni, aki példakép lehet. Negyedik éve tanítok a Széchenyiben, ahol nagyon jól érzem magam, és ezek szerint engem is jól éreznek.
Szerkesztőségünk pedig azt kérdezte Petz Katalintól, hogyan lehet megfogalmazni egy tanári ars poeticát? – Nagyon hosszan kellene megfogalmazni, de talán jobb, ha most ennyit mondok csak: nagyon-nagyon kell szeretni a gyerekeket! Ebben minden benne van!
A díjátadó ünnepség pezsgős baráti beszélgetéssel ért véget.
Cikkünkhöz képgaléria tartozik – ITT
fotó: 10kerkult.hu/OGY
Varga Zsuzsa, kiváló, példamutató ember, barát és kolléga volt.
Itt született és élt közöttünk1957. október 19-től hirtelen, érthetetlen, váratlan haláláig, 2004. június 11-ig.
A Szent László Gimnáziumban érettségizett, majd tanítói, később magyartanári diplomát szerzett az ELTE-n és a Szervátiusz Jenő Általános Iskolában tanított.
Egész életében tanított, imádta a munkáját, tisztelte a gyerekeket, egyenes, jellemes, szolidáris volt kollégaival, együttműködött a szülőkkel.