szep.
09

Világbajnok lett Illés Fanni a paraúszó vb-n

Írta: szerk-OGY

illes fanni 24 dot huA korábban Európa-bajnoki címet szerző Illés Fanninak a vb-arany azt is jelenti, hogy megszerezte az első női kvótát az úszóknak a tokiói paralimpiai játékokra.

A londoni paraúszó világbajnokság első napján Illés Fanni – a tavalyi Európa-bajnoki címe után – a világ mezőnyét is megverte, közel négy századdal nyerte kategóriájában a 100 méteres mellúszást – írta közleményében a Magyar Paralimpiai Bizottság.

Illes Fanni   A szeptember 9-15-e között zajló világbajnokságra rekordszámú nevezés érkezett: 80 nemzet 650 sportolója versenyez a világranglista pontokért, és az első-második helyezetteknek járó kvótákért.

A hvg.hu teljes cikke ITT olvasható

képünkön: Illés Fanni

hvg.hu; fotó: hvg.hu; 24.hu; 10kerkult.hu/archív

*

Amellett, hogy Illés Fanni kiváló úszó, rendkívül vonzó hölgy is. 2014-ben ő nyerte el a Miss Colours International kerekesszékes szépségkirálynő címet. Az eseményt a 10kerkult.hu az első pillanattól kezdve figyelemmel kísérte. Fanni mostani világelső sportolói eredményéhez a világelső szépség fotójával gratulálunk! Szép volt Fanni!