Milyen adatokat gyűjt és tárol egy modern online pénztárgép?
Pár évvel ezelőtt minden fizikai üzlettel rendelkező vállalkozás számára kötelezővé tették az online pénztárgépek használatát. Tulajdonképpen a NAV számára jelent könnyítést, hiszen az adatok begyűjtését is elvégzi.
Mi az az élő adatszolgáltatás?
A gépek a wifi kapcsolaton keresztül működnek és ennek segítségével tárolják folyamatosan az adatokat. Az eltárolt adatokat naponta akár több alkalommal is megküldi a NAV részére, ebből ered az elnevezés: élő adatszolgáltatás. Mi felhasználók, kereskedők, ebből semmit sem fogunk érzékelni, hiszen a gép ettől függetlenül folyamatosan teszi a dolgát, nem okoz fennakadást az üzletmenetben.
Milyen adatokat tárol és küld meg a NAV részére?
A pénztárgépek a napi bevételi adatokat gyűjtik, azaz a pontos bevételt és az ahhoz tartozó adatokat. Régebben ezt külön be kellett jelenteni, ezért a kereskedők számára is könnyebbséget jelent. Nagyon sok időt lehet megspórolni vele, nem beszélve a könyvelők munkájáról, az adminisztrációról és természetesen a papírmunkáról. Erről pedig a www.lapenztargep.hu weboldalon is tájékozódhatsz bővebben.
Milyen funkciói vannak egy modern online pénztárgépnek?
Nézzünk pár példát!
A CashBox online pénztárgép könnyedén használható és naponta akár 650 nyugtát is kiállíthatunk a segítségével. Praktikus, hiszen megvilágítható kijelzővel és gyors papírtekercs cserével használhatjuk, akár az esti időszakban is. Csatlakoztathatunk hozzá vonalkódleolvasót, amivel sokkal gyorsabbá válhat az értékesítés. Igény esetén kompakt méretű kasszafiók is rendelhető hozzá, amelyet akár mi is gond nélkül csatlakoztathatunk. Az egypattintátos szalagcsere minden értékesítőhely számára lehetővé teszi a gyors forgalmazást.
A CashCube Mini kis forgalmú üzletekbe ajánlott, esetleg mozgó árusítás esetén. Naponta maximum 400 nyugta kiállítására képes és sok esetben a taxis vállalkozások is ezt választják. Előnyei közül érdemes megemlíteni a megvilágítható kijelzőt és gyors papírtekercs csere lehetőségét. Beépített akkumulátora miatt szinte bárhol használhatjuk anélkül, hogy lemerülne. Egy Smart-Cash program is futtatható rajta, amelynek előnye, hogy raktárkezelést és számlaadást is lehet rajta végezni. Amennyiben lemerül az adapter akkor a szivargyújtón keresztül is újra lehet tölteni.
Ma már bérelni is lehet az online pénztárgépeket
Kezdő vállalkozások számára ez hatalmas segítséget jelenthet, hiszen nem kell a kezdeti beruházással számolni. Egészen egyszerűen havonta ki kell fizetni a bérleti díjat és máris rendelkezésünkre áll a pénztárgép. A bérléshez a vállalkozói igazolványra, egy aláírásmintára, személyi igazolványra, NAV bérléses átszemélyesítő kódra és esetleg meghatalmazásra lesz szükség. A kaució cégenként eltérő, de körülbelül 25 000 Forinttal számolhatunk pénztárgépenként. Az üzembehelyezésért szintén fizetni kell, de ez sem lesz több mint 10 000 Forint + ÁFA. A havi részletek a gépektől függően alakulhatnak. 19 000 Ft + ÁFA áron már be tudjuk szerezni a számunkra elengedhetetlenül szükséges gépeket.