máj.
15

Eb-döntős a női röplabda válogatott

Írta: Oszvald György

ebsel nok 2leadImponáló, az Izraelelleni hazai pályán aratott győzelemmel biztosította be a Jakub Gluszak vezette női röplabda válogatott az Eb-döntő részvételi jogát a selejtező második körében. A mérkőzés legjobb játkosának Király-Tálas Zsuzsannát, a magyarok feladóját választották meg.

Ismét képernyő előtt szurkoltam, s vetettem papírra néhány fordulatot a női Eb-selejtező második fordulójának nyitó mérkőzéséről. Jó lett volna ezt a helyszínen megejteni, sajnos, az egészségi állapotom ezt még nem teszi lehetővé. De örömmel töltött el, hogy – a férfiak hazai meccseihez hasonlóan – immár közönség előtt zajlott a mérkőzés.

Magyarország – Izrael 3:0 (19, 16, 16)

Ludovika Aréna, 300 néző. V: Kovar (cseh), Porvaznik (szlovák)

MAGYARORSZÁG: Török 12, Gyimes 7, Tálas 3, Szakmáry 13, Kump 5, Pallag 12. Csere: Tóth F. (liberó), Kiss G. 1, Szűcs K. 1. Szövetségi kapitány: Jakub Gluszak

IZRAEL: Devash 4, Peleg, Benjamin 4, Dudockin 6, Malik 11, Ganah 3. Csere: Zilberman (liberó), Hakas 2, Siriha 3, Rome, Abutbul, Lander. Szövetségi kapitány: Logan Tom

1. játszma

ebsel nok 3Némi meglepetésre, elszaladtak az izraeliek, 6:1-re is vezettek, mire a magyar lányok 10:10-nél    érték őket utol, sőt, egy rossz vendég támadás után már 12:10-et mutatott az eredményjelző. (Gyimes Zsófi ütött egy fantasztikus centerpontot – Tálas szó szerint a keze alá szúrta a labdát – majd Kump Alíz nyitott ászt.) Az izraeli szövetségi kapitány 13:10-nél időt kért.

Ügyesen, változatosan, inkább ravasz ejtésekkel operálva játszottak a mieink, 16:11, azaz: magukra találtak a lányok. Szakmáry Gréti óriási sorozatokat produkált ebben az időszakban, Szenzációsan védekezett a hátsó sorban, kézépről eredményesen támadott a hármas vonal mögül, sőt, a hálóhoz kerülve az igencsak széles repertoárjából válogatva gyűjtögette a pontokat.

Pallag is szemfülesen játszott, egy szép menet után a „nyitósarokba” pörgetett labdával szerez pontot, 22:16. Kiss Gréta csereként állt be nyitni, végül az eredmény 25:19 lett [1:0]

2. játszma

ebsel nok 5Török Kata ász nyitásával kezdődik a szett, Pallag bombáit és Gyimes kiváló centerjátékát lehet kiemelni. Török Kata újra ászt nyitott, igaz, ezt az izraeliek vitatták, challenge-t kértek; az elemzés megerősítette a magyar pontot, a labda éppen csak érintve a vonalat, de bent volt. 15:7 az eredmény, majd egy lanyhább periódust parádés labdamenet követett, Török Kata ütött egy-két mutatós pontot, 21:23.

Ismét jön Kiss Gréta, a nyitása ász, 23:14, majd Szakmáry újabb védekezési bravúrjai ellenére pontot szereznek az izraeli lányok, 23:15, de ez nem mentette meg őket a szett elvesztésétől, 25:16 [2:0]. (képünkön: Jakub Gluszak)

3. játszma

3:0 után szépített Izrael, sőt, kiegyenlítettek 5:5-nél. Kump Alíz nyit ász, utána elhúznak lányaink, már 9:6. Szakmáry villan, 13:8, majd Kump blokkol sikeresen, 15:10. A magyarok szorgalmasan gyűjtögették a pontokat, nem hagyják, hogy Izrael feljöjjön. Csereként Szűcs Kinga áll be, jó nyitása után 20:15. Pallag bombáz újra, 22:16, s nem kétséges a meccs megnyerése, 25:16 [3:0].

ebsel nok 6

Az Eb-döntős magyar női röplabda válogatott (nics a képen Szakmáry Gréta)

Ezzel a győzelemmel a magyar válogatott 2015, 2017, 2019 után zsinórban negyedszer szerez jogot az Eb-döntőbeli szereplésre.

A csoport másik mérkőzésén: Franciaország – Dánia 3:0 (21, 23, 17)

Az állás 4 forduló után: 1. MAGYARORSZÁG 11 pont (12:2 szettarány), 2. Franciaország 10 (11:3), 3. Izrael 3 (3:9), 4. Dánia 0 (0:12)

A magyar és a francia válogatott kijutott az Eb-re.

A férfi válogatott Portugáliában játssza a második fordulót, az első mérkőzésen a norvégok visszavágtak.

Norvégia – Magyarország 3:1 (-21, 24, 18, 22)