2014
ápr.
22

Zárolták az MSZP számláit?

mszp mtiVajon miért kérdezték meg Mesterházy Attilától, az MSZP elnökétől, hogy szokott-e találkozni Orbán Viktor legfőbb bizalmasával, Habony Árpáddal? Bár Mesterházy tagadta a találkozó(k) tényét, sok szocialista állítja bizton: van kapcsolat az MSZP és a Fidesz felső körei között. Hírek szólnak arról is, hogy Rogán Antalt és az ő tisztázatlan eredetű vagyonát állítólag MSZP-sek igyekeztek megóvni a sajtó érdeklődésétől. A Vasárnapi Hírek írása. (Frissítve!)

 

 


,,Már foga lesz a télnek, amikor az MSZP végre érdemben szembenéz a választási eredménnyel – a hivatalos verzió december közepére jósolja a tisztújító kongresszust. Annyi biztos, hogy Mesterházy Attila jelenlegi pártelnök és frakcióvezető újra az MSZP élére aspirál. A tisztújítás felmenő rendszerű, azaz ha akad Mesterházynak ellenlábasa, akkor annak már a helyi-területi placcon támogatókat kell szereznie, hiszen az „emberei” csak így férhetnek be a kongres szusi keretbe. (...)
Ahogy az az MSZP-ben lenni szokott, füstös szobák sokasága telik meg mostanság olyan szocialistákkal, akik egymás közt szőnek „összeesküvést”. Hangot az elégedetlenségnek azonban az egy szem újnak számító Braun Róberten kívül csak azok adnak, akiknek bár befolyásuk még van, vesztenivalójuk már nincs: ők az „öregek”, Szekeres Imre, Kovács László és Lendvai Ildikó. Ezt a Mesterházy-csapat gyorsan le is fordította „régiek kontra újak” ellentétre. Nem várt vagy tán nem is kért segítséget kaptak ehhez Mesterházyék: Kocsis Máté, a Fidesz kommunikációs igazgatója dicsérte a baloldal megújítására tett kísérletüket, amit – tette hozzá – most már be is kellene fejezni – a régi arcok nélkül.


Talán éppen ez a fideszes dicséret erősítette fel azok hangját a pártban, akik egy ideje már meggyőződéssel állítják: bizonyos esetekben összehajolnak az MSZP és a Fidesz egyes vezetői. Feltűnést keltett, hogy a Népszabadság meg is kérdezte Mesterházy Attilától: tényleg szokott-e találkozni Habony Árpáddal, Orbán Viktor egyik legbefolyásosabb tanácsadójával. A pártelnök válasza egy kerek nem volt. Mondhatnánk, civilizált közélettel bíró országban nem is lenne az skandalum, ha ellenzéki és kormánypárti politikusok szóba állnának egymással. De Magyarországon, tudjuk, a közélet messze van a civilizálttól, és mifelénk inkább az kelt feltűnés: mégis, honnan ered a Mesterházy–Habony kapcsolatra vonatkozó felvetés.
A héten mi is több szocialista politikussal folytattunk háttérbeszélgetést, meg is döbbentünk azon, milyen sokan hallottak ilyen találkozókról a pártban, és milyen sokan hiszik is e randevúk valós voltát. (...) Volt, aki a Népszabadság tulajdonosváltásával hozta összefüggésbe a találkozókat, mások az állami, illetve Fidesz közeli hirdetések elosztását gondolták témának.
Ez utóbbi elmélet alátámasztására szolgál az állítás: a választási kampányban feltűnően megszaporodott a Közgép-hirdetések száma egyes, a baloldalhoz sorolt lapokban. Piaci bennfentesek szerint Simicska Lajos az elmúlt hónapokban több mint 300 millió forintot hirdetett el a Népszavában és a Népszabadságban. Életszerű lenne, hogy Simicska puszta marketingmegfontolások miatt döntött úgy, hogy pont ezen újságok hasábjain tudatja az olvasókkal, hogy a cége által közpénzből, illetve uniós forrásból épített utak és hidak szépek?
A Mesterházy által határozottan cáfolt Habony-találkozók mellett terjed még szóbeszéd a párton belül néhány fővárosi MSZP-s vezető fideszes kapcsolatairól is.


Több háttérbeszélgetésen hangzott el, hogy egyes médiumokat állítólag budapesti szocialisták kértek arra, ne nagyon firtassák Rogán Antal belvárosi polgármester és Fidesz-frakcióvezető be nem vallott lakás- és üdülő-négyzetmétereinek ügyét. Úgy tudjuk, a másik lakásügyes fideszes képviselőt, Menczer Erzsébetet (ő a menyének szavazott meg Óbudán egy önkormányzati lakást) szintén egy MSZP-s vezető igyekezett megóvni attól, hogy túlságosan „megüssék” a kampányban. Persze az is megeshet, hogy csak egy jól felépített összeesküvés-elméletről van szó, amihez annak sincs semmi köze, hogy az MSZP-s kötődésű Egyenlítő Blog munkatársai márciusban beszüntették tevékenységüket, mondván, elegük van abból, hogy egyes fideszesek – például Rogán Antal – védettséget élveznek. (...)


Ami viszont a kitettséget illeti, nos, azzal mindenképpen meg kell küzdeni az MSZP elnökének, akárhogy is hívják az illetőt. Az MSZP ugyanis súlyos adósságot halmozott fel az elmúlt években, olyannyira súlyosat, hogy információink szerint a választási kampány véghajrájában a pártot hitelező bank „zárolta” a párt számláit. Aki most MSZP-elnöknek áll, annak mintegy kétmilliárd forintos adósság törlesztését kell megoldania. Vagyis pénzt kell szereznie valahonnan. Na de kinek van politikára mostanság kétmilliárdja?"


(forrás: Vasarnapihirek.hu) (fotó: MTI)

 

 

Update: 2014. 04. 23. 16:00

Az MSZP számláit nem zárolták, és a párt 2010 óta semmilyen új hitelt nem vett fel - ezt az MSZP közölte kedden az MTI-vel arra reagálva, hogy a Vasárnapi Hírek azt írta: a hitelező bank zárolta számláikat, a felhalmozott tartozások miatt.
Közölték azt is: a korábbi hitelek törlesztése folyamatos, ezeket a pénzügyi elszámolásokat az Állami Számvevőszék rendszeresen ellenőrzi.
"A most felröppent, ám téves híresztelés hátterében alighanem egy, a párt saját számlái közötti, bankon belüli átutalási művelet áll, ez a tranzakció mindennapos gyakorlat" - szerepel az MSZP közleményében.

 

20:00

Gyurcsány milliárdos adósságát nyögi a zsugorodó MSZP - írta a hvg.hu. A rossz anyagi helyzete is akadályozza az MSZP-t abban, hogy kitörjön a középpárti helyzetéből. A szocialisták már az elmúlt években kirúgták az alkalmazottaik nagy többségét, visszafogták a kiadásaikat, ennek ellenére az MSZP nem tudott kitörni az adósságcsapdából.