• Panelek közé csempészett hagyomány

  Panelek közé csempészett hagyomány

  Itt az ősz, a szőlőérés, a szüret ideje. Az ünnep, a hagyományok felidézése a kőbányai iskolákban, óvodákban is hagyományos ünnep. Szerkesztőségünk a Csodapók Óvodában járt néhány napja az egész napos rendezvény délelőttjén. Bővebben...
 • Test és lélek gondozója

  Test és lélek gondozója

  Dr. Beretzky Endre orvos, református egyháztanácsnok, a Kőbányai Református Egyházközség első gondnokának szentelték az Ihász utcai templomban szeptember 18-án tartott istentiszteletet, mely a parókia falán elhelyezett emléktábla megkoszorúzásával ért véget. Bővebben...
 • Színekké váló hangulatok

  Színekké váló hangulatok

  Új helyszínen, ám hagyományosan gazdag tartalommal nyílt meg a Kőbányai Német Önkormányzat Színek és hangulatok című tárlata szeptember 16-án, melyen a kőbányai német származású művészek mutatják be alkotásaikat. Bővebben...
 • 1
 • 2
 • 3
Napi kiemelt
2012
nov.
30

A lappföldi Mikulás Budapesten

Írta: Szerk.

mikulas finn mtiJoulupukki, a finn Mikulás gyerekeknek ajándékokat ad, miután Lappföldről megérkezett a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérre 2012. november 30-án.

 


(MTI Fotó: Kovács Tamás)

karoly krt

Kőbánya

Test és lélek gondozója

Test és lélek gondozója

2016.09.24. | Oszvald György

Dr. Beretzky Endre orvos, református egyháztanácsnok, a Kőbányai Református Egyházközség első gondnokának szentelték az Ihász utcai templomban szeptember 18-án tartott istentiszteletet, mely a parókia falán elhelyezett emléktábla megkoszorúzásával ért véget.

Művelődés

Színekké váló hangulatok

Színekké váló hangulatok

2016.09.22. | Oszvald György

Új helyszínen, ám hagyományosan gazdag tartalommal nyílt meg a Kőbányai Német Önkormányzat Színek és hangulatok című tárlata szeptember 16-án, melyen a kőbányai német származású művészek mutatják be alkotásaikat.

Budapest

Tüzérségi lövedék a József körúton

Tüzérségi lövedék a József körúton

2016.09.23. | szerk

Építkezés közben előkerült tüzérségi lövedéket találtak Budapesten, a József körút és a Krúdy Gyula utca sarkán szeptember 22-én. A környéken több épületet kiürítettek és  150 méter sugarú körben lezárták a területet...

Magyarország

World Press Photo a Néprajzi Múzeumban

World Press Photo a Néprajzi Múzeumban

2016.09.23. | Oszvald György

Idén 83 ezer fotó közül választották ki a nemzetközi World Press Photo pályázat díjazott felvételeit; a 42 fotográfus 155 képéből összeállított kiállítást péntektől tekinthetik meg a Néprajzi Múzeum látogatói.

Suli

Panelek közé csempészett hagyomány

Panelek közé csempészett hagyomány

2016.09.25. | Oszvald György

Itt az ősz, a szőlőérés, a szüret ideje. Az ünnep, a hagyományok felidézése a kőbányai iskolákban, óvodákban is hagyományos ünnep. Szerkesztőségünk a Csodapók Óvodában járt néhány napja az egész napos...

Sport

Street workout – kondipark a sarokban

Street workout – kondipark a sarokban

2016.09.23. | Oszvald György

Ritka látvány, hogy egy országgyűlési képviselő, kormánymegbízott az öltönyzakóját levéve, ingujjban esik neki néhány igencsak nagy erőt igénylő sporteszköznek, s végezi el a nehéz gyakorlatokat. A Street Workout Kondipark megnyitója...

Szerintem

 • Ti honnan tudjátok?

  Egy ezer éves vicc jut eszembe a kormány október 2-ára kiírt népszavazását lejárató plakát- és egyéb más adóforintokból megvalósított hirdetési kampányát megtapasztalva. A réges-régi „átkosba” nyúlik vissza a történet, amit akkor még az egyszerűen – és minden politikai, rasszista, stb. felhang nélkül – cigánynak nevezett népcsoport két egyszerű (már akkor is 3H-s) gyermeke közt elhangzott beszélgetésének tulajdonítanak.

  Bővebben...

 • A hét műtárgya
 • A hét képe
 • A hét írása

Királyilakosztályba… Király, Királyné és Őrök 

 vigado tita 004

 

E. Szabó Margit alkotása  

 

 fotó: Oszvald György

Köncertre várva 

 DreherFeszt B 987

 

 fotó: Oszvald György 

Farkas Viola: Szomorú szülősors

 

 

Szomorú szülősors, ha nincs jövő képe,

Rossz utakat választ az ő szeme-fénye!

A vége mindig az: segítségre szorul,

Sohasem tanul meg saját hibájából.

 

Ez a téma tabu, senki sem szereti,

Pironkodva, fájón, a mélyre süllyeszti!

A legvége pedig: szülő öregedve,

Magára hagyottan, nagyrészt elfeledve!

 

 

Budapest, 2015. június 29.

10ker-AD-700x100