AD-blacklist1

2017
máj.
18

Napelemekkel korszerűsítik a Bajcsy kórház épületeit

Írta: sajtóközlemény

bajcsyA Széchenyi 2020 előirányzatából a Bajcsy-Zsilinszky Kórház és Rendelőintézet a „Fotovoltaikus rendszerek kialakítása a Bajcsy-Zsilinszky Kórház és Rendelőintézet épületein” című pályázatban foglaltak megvalósítására egyszeri, vissza nem térítendő támogatásban részesült.

 

 

 Sajtóközleményben adta hírül a Bajscy-Zsilinszky Kórház, hogy korábban célul tűzte ki a Maglódi úti épületének (540 db napelem panel telepítésével), a Ferihegyi úti épületének (197 db napelem panel telepítésével), Egészségház utcai épületének (36 db napelem panel telepítésével), Méhes utcai épületének (193 db napelem panel  telepítésével), Balassi Bálint utcai épületének (197 db napelem panel telepítésével) továbbá Kőbányai úti épületének (197 db napelem panel telepítésével) a villamos energia fogyasztásának csökkentését.

 

   A Bajcsy-Zsilinszky Kórház és Rendelőintézet a „Fotovoltaikus rendszerek kialakítása központi költségvetési szervek részére” című konstrukció keretében pályázatot nyújtott be.

   A KEHOP-5.2.11-16-2016-00057 azonosító számmal regisztrált, a „Fotovoltaikus rendszerek kialakítása a Bajcsy-Zsilinszky Kórház és Rendelőintézet épületein” c. pályázatot a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium Környezeti és Energia Operatív Program Irányító Hatósága 208 851 500,- Ft összegű támogatásra érdemesnek minősítette. A projekt 2017. márciusában kezdődött, tervezett befejezése 2018. elejére várható.

A pályázati forrás a Széchenyi 2020 előirányzatából a Bajcsy-Zsilinszky Kórház és Rendelőintézet a pályázatban foglaltak megvalósítására egyszeri, vissza nem térítendő támogatás. Az előirányzat a Kohéziós Alapból és a hazai központi költségvetésből valósul meg. A pályázat támogatási intenzitása 100%.

 

   A pályázat megvalósítását követően a projektben érintett épület betegei és dolgozói – az energetikai korszerűsítésnek köszönhetően – korszerűbb, gazdaságosabban működtethető intézményben gyógyulhatnak, dolgozhatnak. A fejlesztés után jelentősen csökkenhet az épületek energiafelhasználása, amely hozzájárul az intézmények fenntartási költségeinek optimalizálásához.